امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30703
تاریخ انتشار: ۵:۳۵ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
چاپ خبــر
Share

نماینده مردم نایین در مجلس با بیان اینکه دلالان فرش‌های تقلبی را بنام نایین وارد بازار کرده اند،گفت:تابلو فرش‌های نایین جایگزین سوغات‌های لوکس خارجی شود. به گزارش نایینا،عباسعلی پور بافرانی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید و بازار فرش نایین،گفت: فرش نایین از سال‌های گذشته با طراحی‌های نابش زبانزد عام و خاص  است،اما متاسفانه دلالان و […]

نماینده مردم نایین در مجلس با بیان اینکه دلالان فرش‌های تقلبی را بنام نایین وارد بازار کرده اند،گفت:تابلو فرش‌های نایین جایگزین سوغات‌های لوکس خارجی شود.
عباس علی پور بافرانی

به گزارش نایینا،عباسعلی پور بافرانی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید و بازار فرش نایین،گفت: فرش نایین از سال‌های گذشته با طراحی‌های نابش زبانزد عام و خاص  است،اما متاسفانه دلالان و واسطه‌ها فرش‌های تقلبی را بنام نایین وارد بازارکردندکه این امرموجبات افت بازار فرش نایین را  فراهم کرد.

نماینده مردم نایین،خور،بیابانک درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:اختلاف میان صنعت و میراث فرهنگی برای کالایی همچون فرش نیز برای بهبود وضعیت فرش به عنوان کالای بسیار کاربردی  می‌بایست مرتفع شود زیرا بخشی فرش را  مقوله صنعتی و دیگری جز هنر صنایع دستی  به شمار می‌آورند.

وی ادامه داد:البته هم اکنون با حمایت مردم و پیشرفت‌های که در حوزه طراحی فرش انجام شده است و مشارکت احزاب فرش از جمله طراحان، تجار، بافندگان فرش و همه کسانی در این عرصه کار می کنند، بازار نسبی مناسبی برای فرش نایین ایجاد شده است که امیدواریم با حمایت مسئولین ذی ربط این مهم  تقویت شود.

پوربافرانی خاطرنشان کرد:برای تقویت بازار فرش الزامی است که در حوزه  صنایع دستی به جای اینکه از سوغات‌های نامناسب و لوکس بی ارزش خارجی استفاده شود از هدایا و تابلو فرش نایین برای اعطای هدیه استفاده شود تا علاوه بر بهبود وضعیت تولید،فرصت‌های اشتغال و درآمدزایی بهینه  نیز در این راستا برای شهرستان نایین رقم بخورد.

 بیمه قالی بافان با یک روز عقب افتادگی دیرپرداخت قطع می‌شود

نماینده مردم نایین درمجلس با بیان اینکه بیمه قالی بافان بایک روزعقب افتادگی و دیرکرد پرداخت حق بیمه قطع می‌شود،افزود:سهمیه بیمه ای قالی بافان باید به میزان نیاز قالیبافان افزایش یابد تا این اقشار بسیار زحمتکش دغدغه‌ای عدم بیمه را نداشته باشند.

فرش نایین دارای شهرت جهانی است

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه فرش نایین در بسیاری از کشورهای اروپایی دارای شهرت جهانی است یادآورشد:یکی از سوغات‌های منحصر به فرد نایین فرش است،بنابراین برای توسعه اشتغال در این حوزه انتخابیه  الزامی موانع توسعه فرش نایین هرچه سریعتر رفع شود./

پایان پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها