امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30657
تاریخ انتشار: ۸:۳۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
چاپ خبــر
Share
مدیر مسكن وساختمان این اداره كل از جمله اقدامات انجام شده در این بخش و به عنوان ابداع شیوه جدید در كشور را آماده سازی و تحویل سایتهای مسكن مهر به شهرداری ها عنوان كرد و گفت:  از ۶۸ شهر دارای پروژه مسكن مهر تاكنون اراضی ۵۷ شهر با ظرفیت ۴۷۶ هكتار با پرداخت ۹۵ میلیارد یارانه و تحویل حدود ۶۰۰۰ تن قیر یارانه ای و نیز تهاتر زمین با ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال تحویل شهرداری های استان گردیده است.

مدیر مسکن وساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان: تحویل اراضی مسکن مهر ۵۷ شهر به شهرداری‌ها ایمان طاهر اقدامات انجام شده در حوزه مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان را طی چند سال اخیر تشریح نمود. به گزارش پیام نایین نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط […]

مدیر مسکن وساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان:

تحویل اراضی مسکن مهر ۵۷ شهر به شهرداری‌ها

ایمان طاهرایمان طاهر اقدامات انجام شده در حوزه مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان را طی چند سال اخیر تشریح نمود.

به گزارش پیام نایین نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، از برنامه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی دارای متقاضی مسکن مهر شهری تاکنون بالغ بر ۱۴۶ هزار واحد به مرحله افتتاح رسیده که از این میزان افتتاح،۵۰ درصد واحدها در دولت تدبیر وامید به سرانجام رسیده است.

مدیر مسکن وساختمان این اداره کل از جمله اقدامات انجام شده در این بخش و به عنوان ابداع شیوه جدید در کشور را آماده سازی و تحویل سایتهای مسکن مهر به شهرداری ها عنوان کرد و گفت:  از ۶۸ شهر دارای پروژه مسکن مهر تاکنون اراضی ۵۷ شهر با ظرفیت ۴۷۶ هکتار با پرداخت ۹۵ میلیارد یارانه و تحویل حدود ۶۰۰۰ تن قیر یارانه ای و نیز تهاتر زمین با ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال تحویل شهرداری های استان گردیده است.

ایمان طاهر افزود: این اداره کل همچنین در قالب پروژه های مسکونی،تجاری و اداری در سطح استان، در شهرهای گلپایگان،نائین، زرین شهر،شاهین شهر به منظور احداث حدود ۱۴۰۰ واحد به ارزش سرمایه گذاری ۳۳۰ میلیارد ریال در دست اجرا دارد همچنین با توجه به سیاستهای دولت در شروع باز آفرینی و مسکن درشهر اصفهان، محله همت آباد اولین پروژه ای است که با تعداد ۱۷۰ واحد مسکونی و ۳۰ واحد تجاری با ارزش سرمایه گذاری ۶۹۵ میلیارد ریال در دست اجرا می باشد.

در خصوص آماده سازی نیز تعداد ۷ پروژه در شهرهای سده لنجان، تیران ،نائین ، آران و بیدگل، دهاقان، خمینی شهر و دولت آباد با مساحتی بالغ بر۸۱  هکتار  با سرمایه سازمان در دست اجرا بوده که پروژه های آماده سازی شهرهای خمینی شهر ، دولت آباد و آران و بیدگل تکمیل گردیده است.

وی اظهار داشت: در این زمینه ۵ پروژه آماده سازی مربوط به سنوات گذشته از جمله آماده سازی ۳۹۸ هکتاری منظریه خمینی شهر، ۲۴ هکتاری فریدون شهر ، ۵۰ هکتاری امیرآبادنجف آباد، ۶ هکتاری دهق و ۱۲۰هکتاری آران و بیدگل تعیین تکلیف و تحویل شده است.

طاهر در خصوص تامین مسکن خانوارهای دو معلول گفت: در راستای تامین مسکن خانوارهای دو معلول تا کنون تعداد ۳۱۰ واحد در قالب زمین و واحد های ساخته شده در شهرهای بالای ۲۵۰۰۰ نفر واگذار گردیده که از این مقدار تعداد ۲۵۸ قطعه زمین به خیرین مسکن ساز جهت احداث واحد مسکونی تحویل شده است و تعداد ۵۲ واحد ساخته شده نیز به متقاضیان تخصیص یافته است .همچنین در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر و شهرهای جدید، تعداد ۳۹۴ واحد واگذار گردیده که مجموعا، تاکنون تعداد ۷۰۴ واحد به خانوارهای دارای دو معلول در سطح استان تخصیص داده شده است.

وی در پایان درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه نظام مهندسی و مقررات ملی این اداره کل بیان داشت:  در بخش نظام مهندسی و مقررات ملی نیز با برگزاری ۵ آزمون نظام مهندسی ، ۷۶ هزارو ۴۵۴  نفر در این آزمون ها شرکت نموده و پروانه های ۷۰۴۹ نفر صادر، ۱۴۲۰۰ نفر تمدید و ۵۳۳۲ نفر ارتقاء یافته و ۶۳ آزمایشگاه نیز ایجاد گردیده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها