امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30604
تاریخ انتشار: ۱:۵۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳
چاپ خبــر
Share
اگر یک روستایی متقاضی وام باشد و سندی هم نداشته باشد شورا ، فرماندار وبخشدار آن طرح را تایید کنند بانک تاییدیه آن را به عنوان وثیقه بپذیرد چرا که سرمایه گذاری باید آزاد باشد وباید منت کسانی را که چه فکری و چه معنوی سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد می کنند کشید. رضوی در ادامه با اشاره به سهم اعتبار اشتغال روستایی در استان اصفهان گفت : بالغ بر 4000 میلیارد ریال برای روستاهای استان اصفهان وام اشتغال زایی در نظر گرفته شده ولی در نایین و خوروبیابانک پروژه هایی که از امتیاز اشتغال پایدار برخوردار و پول زا باشند هر مقدار اعتباری که لازم است تخصیص می گیرد.

به گزارش نایینا ؛معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری،در گفت:اشتغال مشکل اول کشور است و با ریشه کنی بیکاری در اصل با فساد ، فحشا ، ناامنی و سرقت مبارزه شده است.  وی مسئله اشتغال را علاوه بر اقتصادی دغدغه‌ای سیاسی، ‌اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: بی‌توجهی به دغدغه بیکارییعنی […]

به گزارش نایینا ؛معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری،در گفت:اشتغال مشکل اول کشور است و با ریشه کنی بیکاری در اصل با فساد ، فحشا ، ناامنی و سرقت مبارزه شده است. 

وی مسئله اشتغال را علاوه بر اقتصادی دغدغه‌ای سیاسی، ‌اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: بی‌توجهی به دغدغه بیکارییعنی افزایش تنش‌های امنیتی، اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی است.
سیدابوالفضل رضوی با بیان این‌که بیکاری سخت و مشکلاتی بر سر بی خانمانی می آورد اظهار نمود: روزی که در نایین برای ایجاد شغل،سرمایه گذاری صورت گرفت عده قلیلی سعی در منحرف کردن مردم و جلوگیری از مسیر اشتغال کردند که با همت خدا و مردم شرکت توسعه عمران و سپس سایر کارخانه ها راه اندازی شد و این جز با کمک مردم میسر نمی شد.
وی سرمایه فکری و اعتماد مردم را به عنوان بزرگترین گام در پیشبرد مسیر سرمایه گذاری دانست و افزود: مردم نایین باید در سرمایه گذاری ها همانند دهه های دهه های گذشته پیش قدم شوند چرا که امروز مسیر سرمایه گذاری بسیار آسان و راحت است.
این مقام مسئول در ادامه گفت : با توجه به سهامداران شرکت پویانیستانک که بیش از ۲۰۰خانوار بودند در طرحی مشترک از محل اعتبارات صندوق کارآفرین امید برای تکمیل پروژه های آن وام ۳ درصد مصوب شده است.
وی همچنین افزود: هر مقدار اعتبار برای اشتغال در روستاهای شهرستان های نایین و خوروبیابانک با کارمزد ۶ درصد هیچ محدودیتی ندارد.
رضوی با اشاره به سنگ اندازی بانک ها در طرح های اشتغال روستایی تصریح نمود : بانکی حق ندارد سندروستایی و ملکی را از متقاضی اشتغال قبول نکند و خلاف قانون عمل کند ، اگر بانکی در سطح استان اصفهان اعلام کند که سند روستایی یا ملکی یا مسکونی قبول نیست نشان از ضعف ما و قوه مقننه که بایستی مسئولین استان مشکلات در این زمینه را به ما گزارش یا خودشان برخورد کنند.
وی سند روستایی ، سند ملک یا خانه روستایی ، سفته ، مشخص نمودن محل اجرای پروژه را از وثیقه برای دریافت وام اشتغال روستایی دانست.
معاون رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سقف اعتبارات و تسهیلات افزود : متقاضیان می توانند تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال می توانند وام درخواست کنند که ۶۰ میلیارد ریال آن در اختیارات استان و از این مقدار به بالا در اختیار کمیته ملی است که وزیر کار ، معاون توسعه روستایی ، سازمان برنامه بودجه آن را تصویب می کنند.
رضوی افزود : برای وام‌های اشتغال روستایی تولیدی تا سه سال تنفس مشارکت تعیین شده و به طی شش سال اقساط تمام طرح‌ها باید پرداخت شود که تا امروز استان اصفهان ۳۷۰۰ میلیارد ریال سهم دارد.
وی همچنین به تخصیص اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان تا سقف ۴۰۰ میلیارد ریال با کارمزد ۸ درصد و شرایط وثیقه آسان اشاره کرد .
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه گفت : مسئولین هر دو شهرستان باید فعالانه مردم را از شرایط وام آگاهی و اطلاع دهند.
وی اظهار نمود : اگر یک روستایی متقاضی وام باشد و سندی هم نداشته باشد شورا ، فرماندار وبخشدار آن طرح را تایید کنند بانک تاییدیه آن را به عنوان وثیقه بپذیرد چرا که سرمایه گذاری باید آزاد باشد وباید منت کسانی را که چه فکری و چه معنوی سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد می کنند کشید.
رضوی در ادامه با اشاره به سهم اعتبار اشتغال روستایی در استان اصفهان گفت : بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای روستاهای استان اصفهان وام اشتغال زایی در نظر گرفته شده ولی در نایین و خوروبیابانک پروژه هایی که از امتیاز اشتغال پایدار برخوردار و پول زا باشند هر مقدار اعتباری که لازم است تخصیص می گیرد.
وی با بیان این‌که حفظ وحدت با حفظ حرمت افراد محقق می‌شود، گفت:‌ رفع دغدغه ایجاد اشتغال پایدار از دیگر اولویت‌های اجرایی کشور است که با مشارکت بخش خصوصی محقق می‌شود.
این مقام مسئول افزود : حل مشکلات مردم فقط از طریق وام نیست چرا که شرایط کسب و کار به ادارات نیز مرتبط است و برای فضای کسب و کار باید فضای نقد را گسترش دهیم.
وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع واینکه فضای نقد باید در اختیار ارباب رجوع باشد گفت : مسئولین ظرفیت خود را افزایش دهند تا مردم ما را انتقاد کنند .
رضوی خاطرنشان کرد :از یک سو بانک ها موظف اند ظرف ده روز تقاضای سرمایه گذاری را جواب بدهند و از طرفی متقاضی نیز موظفند ظرف یک ماه وثایق را به بانک دهد.
وی در پایان باشاره به کمبود آب در روستاها و عدم آبیاری مناسب درختان در فصل تابستان گفت: اگر کسی متقاضی خرید تانکر جهت آب رسانی بهروستاهاو درختان است برای این مورد اعتباراتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان به فرمانداری وشهرداران مراجعه کنند.
جلسه شورای اداری شهرستان با حضور حجت الاسلام سجادی امام جمعه نایین، دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ،دکتر طباطبایی معاونت سیاسی امنیتی استانداری اصفهان ،پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ، مهندس مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ،فرمانداران اصفهان ،نایین ،نطنز و خور و بایابنک و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی و اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران در سالن امام خمینی (ره) برگزار گردید.


 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها