امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30400
تاریخ انتشار: ۹:۰۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
چاپ خبــر
Share

به گزارش نایینا،علیرضا وزیری رئیس زندان نایین در بیاناتی هدف از برگزاری جشن گلریزان را آزادی زندانیان جرائم غیر عمد عنوان کرد. وی گفت : در سال گذشته هزینه ای بالغ بر ۶۳۰ میلیون ریال توسط خیرین شهرستان به صورت نقد یا تعهدی جمع آوری شد که مقدار ۳۲۰ میلیون ریال آن وصول شدو توانستیم […]

به گزارش نایینا،علیرضا وزیری رئیس زندان نایین در بیاناتی هدف از برگزاری جشن گلریزان را آزادی زندانیان جرائم غیر عمد عنوان کرد.
وی گفت : در سال گذشته هزینه ای بالغ بر ۶۳۰ میلیون ریال توسط خیرین شهرستان به صورت نقد یا تعهدی جمع آوری شد که مقدار ۳۲۰ میلیون ریال آن وصول شدو توانستیم با ۳۲۰ میلیون تومان زمینه آزادسازی ۱۷ نفر را فراهم و به آغوش گرم خانواده برگردانیم.
وزیری افزود : در حال حاضر ۳۲ نفر زندانی به جرائم غیرعمد (دیه ومحکومیت مالی و چک )در زندان نایین هستند که جهت آزادی این عزیزان مبلغ ذو و نیم میلیارد تومان احتیاج است که امیدواریم با کمک شما و ستاد دیه استان بتوانیم آزادی آنها را فراهم کنیم .
رئیس دادگستری نایین نیز گفت : با زندانی شدن هر فرد چند خانواده درگیر مسئله زندان و مشکلات آن می شوند پس امید می رود تا خیرین با کمک های خود زمینه آزادی زندانیان را فراهم کنند.
احمد قاسمی جشن گل ریزان را ریشه در تقویمات دینی و اکرام دانست و مردم را به انفاق که جایگاه ویژه ای در دین دارد تشویق کرد.
وی افزود : ما به اهل بیت (ع) و بویژه امام حسن مجتبی (ع)که جایگاه ویژه ای در سخاوت و بخشندگی دارند و تمام دارایی خویش را در راه خدا انفاق کردند ارادت داشته ایم.
قاسمی جشن گلریزان را جشن دل های مهربان خیرین عنوان کرد و گفت : جشن گلریزان بهترین فرصت برای کاهش کیفری زندان است چرا که جمعیت کیفری زندان وقتی کاهش یابد باعث پیشگیری از وقوع جرائم در آینده می باشد.
رئیس دادگستری از شکات خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده های افراد زندانی که مرتکب جرائم غیرعمد شدند، گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
حجت الاسلام شفیعی امام جمعه موقت نایین نیز جشن گلریزان را فرهنگ سازی مساعدت و انفاق با کمک خیرینی نیک اندیش در جامعه اسلامی عنوان کرد.
وی یادآوری کرد : بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به تصادفات منجر به جرح و فوت، مهریه و محکومیت های مالی می باشند که با فرهنگ سازی در خصوص برگزاری این گونه مراسمها نقش بسزایی در بقا و دوام خانواده ها و کاهش آمار زندانیان مهریه داشته باشیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها