امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 29903
تاریخ انتشار: ۱:۵۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
چاپ خبــر
Share
وزارت خارجه چین روز چهارشنبه (امروز) تأکید کرد که تمامی طرفین گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) باید به حفظ برجام پایبند باشند و اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها بر پایبندی ایران به این توافق هسته‌ای تأکید کرده است.

همه اعضای ۱+۵ باید به حفظ برجام پایبند باشند وزارت خارجه چین ضمن اشاره به این مسئله که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده است، گفت که همه اعضای ۱+۵ باید به حفظ توافق هسته‌ای تهران ادامه دهند. به گزارش نایینا نقل ازفارس، وزارت خارجه چین روز چهارشنبه (امروز) […]

همه اعضای ۱+۵ باید به حفظ برجام پایبند باشند

خبرگزاری فارس: چین: همه اعضای 1+5 باید به حفظ برجام پایبند باشند

وزارت خارجه چین ضمن اشاره به این مسئله که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده است، گفت که همه اعضای ۱+۵ باید به حفظ توافق هسته‌ای تهران ادامه دهند.

به گزارش نایینا نقل ازفارس، وزارت خارجه چین روز چهارشنبه (امروز) تأکید کرد که تمامی طرفین گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) باید به حفظ برجام پایبند باشند و اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها بر پایبندی ایران به این توافق هسته‌ای تأکید کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، «هوا چون اینگ»  سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری روزانه به گزارشاتی درباره اظهارات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد که شامگاه دوشنبه (۱۰ اردیبهشت) در شوی تبلیغاتی جدید علیه ایران، در یک سخنرانی زنده تلویزیونی، زونکن و لوح‌های فشرده‌ای تحت عنوان «اسناد و مدارک» نشان داد و مدعی شد بعد از امضای برجام، ایران به صورت مخفیانه بُعد نظامی برنامه هسته‌ای خود را حفظ کرده و تلاش داشته به سلاح اتمی برسد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این اظهارات تصرحی کرد که تنها هیأت بین‌المللی که حق نظارت بر این توافق هسته‌ای و قضاوت درباره آن را دارد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و ادامه داد که چین تصریح می‌کند که آژانس بارها پایبندی ایران به برجام را تأکید کرده است.

وی در ادامه افزود که همه طرفین باید به حفظ برجام پایبند باشند.

در حال تکمیل…

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها