امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 29247
تاریخ انتشار: ۸:۳۹ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
چاپ خبــر
Share
شبکه خبری اسکای نیوز عربی در خبری فوری صبح شنبه اعلام کرد: واشنگتن صبح شنبه (به وقت تهران) 100 تا 120 موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک کرده است

 ایرنا – شبکه خبری اسکای نیوز عربی در خبری فوری صبح شنبه اعلام کرد: واشنگتن صبح شنبه (به وقت تهران) ۱۰۰ تا ۱۲۰ موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک کرده است. به گزارش ایرنا، اسکای نیوز همچنین به نقل از «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا اعلام کرد که وی از حمله ائتلاف آمریکا به سوریه […]

 ایرنا – شبکه خبری اسکای نیوز عربی در خبری فوری صبح شنبه اعلام کرد: واشنگتن صبح شنبه (به وقت تهران) ۱۰۰ تا ۱۲۰ موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک کرده است.

به گزارش ایرنا، اسکای نیوز همچنین به نقل از «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا اعلام کرد که وی از حمله ائتلاف آمریکا به سوریه حمایت کرده است.
تردو نخست وزیر کانادا جمعه شب به وقت محلی در حمایت از حملات هوایی امریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه با صدور بیانیه ای افزود: اتاوا استفاده از سلاح های شیمیایی را در حمله هفته گذشته به غوطه شرقی دمشق را محکوم می کند.
وی مدعی شد: کانادا از تصمیم امریکا، انگلیس و فرانسه برای کاهش توانایی اسد در استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم خود حمایت می کند.
ترودو ادامه داد: ما همچنان با همکاری شرکای بین المللی خود برای بررسی بیشتر استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه ادامه خواهیم داد.
وی در پایان خواستار محاکمه عاملان استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه شد.
پیش از تجاوز آمریکا و متحدان آن به سوریه که بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد صورت گرفت، بسیاری از تحلیلگران نسبت به تبعات و عواقب نامطلوب آن در افزایش تنش در منطقه هشدار دادند.
تاکنون از تلفات احتمالی تجاوز ائتلاف آمریکا به خاک سوریه گزارشی مخابره نشده است ومنابع نظامی اعلام کردند که شرایط در مناطق حسکه، لاذقیه، طرطوس و حلب سوریه عادی گزارش شده است.
تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دوما در غوطه شرقی دمشق شامگاه شنبه (۱۸ فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و در جریان آن ۷۵ سوری کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.
گروه های مخالف به همراه آمریکا و برخی کشورهای غربی، بدون ارائه مدرک، دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی می کنند، ادعایی که همواره دولت دمشق آن را بی اساس دانسته است.
شبس**۹۳۶۳*۱۶۱۳*

انتهای پیام /*

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها