امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27440
تاریخ انتشار: ۷:۳۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
چاپ خبــر
Share

رئیس آموزش وپرورش نایین گفت : دریافت هر گونه وجه اضافی از سوی مدیران مدارس به صورت اجباری ممنوع است . به گزارش نائینا حسین آقابابایی رئیس آموزش و پرورش نایین درنشست خبری با اصحاب رسانه ، ضمن ابراز همدردی با تمامی بازماندگان، جان باختن دانش آموزان را به خانواده های داغدار تسلیت و برای آنان […]

رئیس آموزش وپرورش نایین گفت : دریافت هر گونه وجه اضافی از سوی مدیران مدارس به صورت اجباری ممنوع است .
به گزارش نائینا حسین آقابابایی رئیس آموزش و پرورش نایین درنشست خبری با اصحاب رسانه ، ضمن ابراز همدردی با تمامی بازماندگان، جان باختن دانش آموزان را به خانواده های داغدار تسلیت و برای آنان صبر از درگاه الهی مسئلت کرد .

وی با بیان به اینکه نقل قول هایی بدون سندیتی در خصوص شهریه های ثبت نام مدارس در فضای مجازی و حقیقی صورت می گیرد بیان داشت : در دو بخشنامه ارسالی به کلیه مدارس مبنی برممنوع بودن دریافت وجه اجباری از خانواده ها توسط مدیران مدارس ابلاغ شد که تنها موارد ضروری مانند بیمه ، کتاب ، سرویس ورزشگاه و مجلات رشد وجوه آن بایستی پرداخت شود.

آقابابایی اضافه کرد : دریافت هر گونه وجه اضافی از طریق مدیران مدارس به صورت اجباری اکیدا ممنوع بوده مگر اینکه خانواده ای به دلخواه و داوطلبانه برای همیاری مدارس وجهی را پرداخت کند چرا که ما به صورت غیر مستقیم حامی دانش آموزانی هستیم که از توانایی و بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند.

وی افزود : اگر والدینی در مدرسه ای شاهد دریافت وجه اجباری به غیر از موارد ضروری بودند مراتب را سریعا به اداره گزارش تا برخورد جدی با مدیر متخلف صورت گیرد.

رئیس آموزش و پرورش نایین دلیل بالا بودن شهریه هنرستان های شهرستان را بالا بودن هزینه کتاب و روپوش کارگاهی عنوان کرد .
وی در ادامه به لباس فرم مدارس اشاره کرد و افزود : هر ساله شاهد این معضل هستیم که تعدادی از مراکز توزیع وفروش فرم مدارس در آغاز سال تحصیلی سو استفاده هایی با نام آموزش و پرورش انجام می دهند.
آقابابایی با اشاره به این موضوع تاکید کرد : نهاد آموزش و پرورش نه قیمت گذار ، فروشنده و نه متولی فروش فرم مدارس است .
وی بیان کرد : کاسبان ، لباس های فرم را با قیمت های گزاف و بالا به خانواده ها عرضه می کنند که هنگامی که با صدای اعتراض خانواده ها روبه رو می شوند از نام اداره آموزش و پرورش سو استفاده می کنند.

آقابابایی با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد تعلیم وتربیت است نه بازرگانی ،گفت: در سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش هیچ طرح وتعویض لباس فرم در مدارس را مدنظر نداشته وتهیه لباس فرم مدارس باید طبق قیمت سال گذشته با احتساب قیمت تورم سالانه و پیگیری خانواده ها از صنف مربوطه صورت گیرد .

وی از دیگر معضلاتی که سطح رشد پیش دبستانی ها را کاهش داده وجود مراکز غیر قانونی عنوان کرد

رئیس آموزش و پرورش افزود : مراکز پیش دبستانی یکی از بزرگترین معضلاتی که هر ساله با آن روبه رو هستیم تعدادی از این مراکز به صورت غیر قانونی و عدم نظارت فعالیت کرده و خانواده ها بدون اطلاع قبلی و تحقیق نسبت به ثبت نام فرزند خود اقدام می کنند.

وی تصریح کرد : با توجه به انجام تحقیقات میدانی از سوی کارشناسان سنجش مشخص شد که علت اصلی افت و کاهش رشد تحصیلی پیش دبستانی ها عدم وجود سرفصل های آموزشی صحیح در مقاطع مختلف مراکز غیر قانونی می باشد.

آقابابایی در پایان بیان داشت : برای راه اندازی مرکز قانونی بایستی اوایل تیرماه با ورود به سایت مربوطه ثبت نام اولیه را انجام و پس از طی مراحل قانونی نسبت به اخذ مجوز مرکز را از سوی کارشناسان آموزش و پرورش اخذ کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها