امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 27020
تاریخ انتشار: ۹:۲۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۴
چاپ خبــر
Share

مصاحبه با سمانه میثمی عکاس و هنرمند بافرانی خودتان را معرفی کنید؟ سمانه میثمى فرزند محمدحسن متولد ١٣۶۴ متولد رى ساکن تهران ،فارغ التحصیل کارشناسى مدیریت هتلدارى که علاقه زیاد من به هنر نقاشى و عکاسى باعث شد به این سمت سوق پیدا کنم. از علاقه تان به هنر برایمان بگویید؟ خوب از آنجایى که […]

مصاحبه با سمانه میثمی عکاس و هنرمند بافرانی
خودتان را معرفی کنید؟
سمانه میثمى فرزند محمدحسن متولد ١٣۶۴ متولد رى ساکن تهران ،فارغ التحصیل کارشناسى مدیریت هتلدارى که علاقه زیاد من به هنر نقاشى و عکاسى باعث شد به این سمت سوق پیدا کنم.
از علاقه تان به هنر برایمان بگویید؟
خوب از آنجایى که به هنر علاقه زیادى دارم و با انجام دادن کارهاى هنرى به آرامشى عجیب می رسم رو به هنر آوردم
از چه سالی شروع کردید؟
از سال ١٣٨۴ کار سیاه قلم را شروع کردم ابتدا خودم بدون استاد ، طرح می کشیدم. پدر و خواهرم متوجه شدند که من علاقه مند به هنر نقاشى هستم مرا تشویق کردند که به صورت علمى و عملى ادامه دهم ، به کلاس نقاشى سرکار خانم شایسته رفتم از آن جایى که به سیاه قلم علاقه داشتم آن را انتخاب کردم و شروع به طرح کردم از راهنمایى هاى استادم استفاده می کردم و پیشرفت کردم تا این که دانشگاه قبول شدم و مدتى فاصله افتاد.تا اینکه در سال١٣٩٠کار هنری ام را شروع کردم نزد آقاى کمالى (از شاگردان استاد کاتوزیان)
از کلاس استاد کمالی برایمان بگویید؟
با شرکت در کلاس استاد کمالى،دنیاى هنر من تغییر کرد و رنگ به خودش گرفت . استاد کارهاى سیاه قلم من را دیدند و گفتند استعداد زیادى دارى همزمان با سیاه قلم ، رنگ روغن را شروع کن که من هم پذیرفتم و شروع به کار کردم ، طرح ها را می کشیدم و استاد رفع اشکال می کردند، تا اینکه استاد گفتند از کارهایم راضى هستند و آبرنگ را نیز به تکنیک هاى دیگر اضافه کردند.هر کدام از این تکنیک ها شرایط و مواد أولیه خودش را نیاز دارد و نحوه کار کردن قلم زدن ، رنگ برداشتن ،سایه زدن با بقیه فرق دارد.
تا چه سالی در کلاس استاد کمالی حضور داشتید و پس از آن چگونه کار می کردید؟
تا سال ١٣٩۴ ، خوب از آن به بعد کارهاى نقاشى را خودم ادامه مى دادم در کلاس استاد کمالى براى نقاشى اورجینال نیاز به عکس داشتم، براى ایشان عکس می بردم از هر سوژه اى که نیاز بود و استاد تایید و یا رد می کردند.عکس هایى که من می بردم را تأیید می کردند و به سایر همکلاسى ها می دادند همین باعث شد که علاقه من به عکاسى بیشتر شود
از چه سالی عکاسی را شروع کردید؟
در اسفند١٣٩٣بود که من دوربین حرفه اى خریدم و در کلاس هاى آقاى دکتر کامران برگستوان شرکت کردم در زمینه عکاسى طبیعت،مستند،پرتره که در دنیاى عکاسى به سرعت پیشرفت کردم و مورد رضایت استاد واقع شدم که به گفته خودشان با این که زمان بسیار کمى در کلاس شرکت کردم پیشرفت خوبى داشتم.عکسهایى که می گرفتم را رفع اشکال میکردند تا اینکه دفعه بعد این مشکلات وجود نداشته باشد البته دوربین را هر چند وقت یکبار بایستى به إمکانات بیشترى مجهز نمود تا بتوان عکس هاى متفاوتى گرفت مجهز کردن إمکانات باعث می شود بتوان در شرایط آب و هوائى و محیطی و موقعیتى مختلف عکاسی کردمن هنر را به خودى خود دوست دارم و از خلق کردن اثر جدید لذت می برم. براى همین سفارش کار اعم از نقاشى و عکاسى قبول می کنم.کار جدید من را به چالش مى کشاند و در همین موقعیت به تجربه جدید دست پیدا میکنم.
مشوقتان در این زمینه چه کسانی بودند؟
مشوق من در ابتداى امر، پدر و خواهرم و در حال حاضر همسرم هستند.
برای آینده چه برنامه ای دارید؟
در تلاش هستم تا نمایشگاهى از آثار هنرى خودم أعم از نقاشى و عکاسى در زمینه هاى مختلف دایر کنم در حال حاضر مشغول تکمیل آموزش حرفه اى عکاسى از طریق تجربى در محیط هاى گوناگون هستم.
از آثارتان برایمان بگویید؟
آثار متعددى خلق کردم در زمینه سیاه قلم پرتره هست ، در زمینه رنگ روغن طبیعت هست و آثار هنر عکاسى هم در زمینه طبیعت ، پرتره ، مستند هستند.
از نظر شما چه توانایی هایی لازم است تا درزمینه هنر فعالیت کرد؟
به نظر من إنسان به هر حرفه اى علاقه داشته باشد سختى هاى آن نیز برایش لذت بخش خواهد بود ،.
از هدفتان برایمان بگویید؟
هدفى که پیش رودارم با کمک خداوند تبدیل شدن به یک نام شناخته شده در دنیاى هنر که این امر در گرو تلاش بى وقفه، مطالعه و به روز بودن از نظر آشنایى به تکنیک هاى آن رشته هنرى است.
در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟
در خبرگزاری بین المللی قرآنی ایکنا به صورت عکاس خبرنگاری ، فعالیت می کنم.
از شما بابت فرصتی که در اختیار ما قرار دادید تشکر و قدردانی می کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها