امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 26930
تاریخ انتشار: ۹:۳۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
چاپ خبــر
Share

همزمان با شب شهادت امیرالمومنین علی(ع)؛ مراسم احیای شب قدر در مساجد نایین برگزار شد نائین ،  همزمان با شب شهادت امیرالمومنین علی(ع) مراسم احیای شب قدر در امامزاده و مسجد شهرستان نایین و بافران  برگزار شد. به گزارش خبرنگار نائینا، مراسم پر فیض احیای شب قدر همزمان با شب شهادت حضرت علی(ع) و بامداد ۲۱ رمضان […]

همزمان با شب شهادت امیرالمومنین علی(ع)؛

مراسم احیای شب قدر در مساجد نایین برگزار شد

نائین ،  همزمان با شب شهادت امیرالمومنین علی(ع) مراسم احیای شب قدر در امامزاده و مسجد شهرستان نایین و بافران  برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نائینا، مراسم پر فیض احیای شب قدر همزمان با شب شهادت حضرت علی(ع) و بامداد ۲۱ رمضان و با حضور آحاد مومنین و روزه‌داران نائینی در مساجد  و امامزاده سلطان سید علی (ع) نایین برگزار شد.

در این مراسمات، مردم روزه دار نایین چون مردم سایر شهرها با حضور در مساجد و قرائت قرآن و دعای جوشن کبیر بامداد ۲۱ رمضان را به صبح رساندند.

جمعی از این مردم نیز در کنار قبور مطهر شهدا  حضور یافته و بار دیگر با شهدا و آرمان های آنها تجدید میثاق کردند و شهدا را شفیع خود قرار دادند تا ندبه‌های شب قدرشان مورد استجابت قرار گیرد.

در شب ۲۱ رمضان شهرستان نایین چون دیگر نقاط ایران ندای الغوث الغوث مومنین روزه دار بر آسمان شهر طنین انداز شد.

همچنین مومنان روزه دار نایین در پایان احیای شب ۲۱ رمضان قرآن ها را به سر گرفته و با با نداهای بک یا الله و قسم دادن خدواند جل و الجلاله به ۱۴ معصوم خواستار استجابت دعاهایشان در حق خود، خانواده و برادران و خواهران دینیشان شدند.

در این شب قدر که مصادف با شهادت مولای متقیان علی (ع) بود، همچنین مومنین روزه دار به مرثیه سرایی  و عزاداری برای امیرمومنان(ع) پرداختند.

نایین از دیرباز به واسطه مراجع دینی ارزشمند و بزرگان دینی  یکی از شهرستانهای متدین  و دین دار در ایران اسلامی به حساب می‌آمده و هنوز هم مردم این دیار بر سر عهد و پیمان خود در پاسداری از دین و نظام هستند و عاشقانه و عارفانه در شب های قدر در کنار سایر برادران و خواهران دینی خود در مساجد به پیشگاه خداوند تبارک و تعالی حاضر می شوند تا عبودیت خود را نیز بار دیگر به اثبات برسانند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها