امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26763
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۸
چاپ خبــر
Share

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، گفت: دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد. عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار نائینا، با بیان اینکه اگر تاسیس داروخانه های گیاهی به […]

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، گفت: دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد.

عباسعلی پوربافرانی

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار نائینا، با بیان اینکه اگر تاسیس داروخانه های گیاهی به منزله مقابله با داروخانه های شیمیایی و تهدیدی برای آنها محسوب شود اقدام مناسبی نیست، گفت: از نظر علمی باید دید که تاسیس داروخانه ها به نفع مردم است یا نه؛ بنابراین اگر به مصلحت کشور و مردم است تاسیس و راه اندازی آن ضروری به نظر می رسد.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری بر بازشناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه کردن طب سنتی در سیاستهای ابلاغی، گفت: در بند ۱۲ سیاست های کلی این موضوع ذکر شده و تحقق آن نیاز به یک تکلیف قانونی از سوی مجلس داشته بنابراین با توجه به ظرفیت های کشورمان در زمینه طب سنتی و اهمیت آن، مجلس در برنامه ششم توسعه، موقعیت و موضع طب سنتی را تبیین کرده است.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه افراد به اسم طب سنتی خودشان را متخصص تجربی و علمی معرفی می کنند باید از نظر علمی اثبات شوند که در چه مرحله ای قرار دارند بنابراین با تصویب مصوبه ای در برنامه ششم که بر اساس ابلاغیه سیاست های کلی مقام معظم رهبری بود وضعیت طب سنتی بهبود خواهد یافت.

پوربافرانی با بیان اینکه انتظار می رود دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد، تصریح کرد: اگر آیین نامه های این مصوبه به درستی توسط وزارت بهداشت علمیاتی شود چالش و تخلفات حوزه طب سنتی و داروهای گیاهی کاهش می یابد

نماینده مردم نائین در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه به علت عدم ساماندهی طب سنتی تخلفات زیادی در این حوزه رخ می دهد، تصریح کرد: باید نظارت ها بر عملکرد عطاری ها تشدید شود تا تخلفات این حوزه کاهش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدامات دولت در توسعه دانشکده های طب سنتی مناسب بوده است، ادامه داد: اما در تحقق مواردی مانند توسعه، تبیین، ارائه مجوز، علمی کردن و ساماندهی طب سنتی ضعیف عمل شده که نیازمند توجه بیشتری است./

پایان پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها