امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26139
تاریخ انتشار: ۵:۵۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
چاپ خبــر
Share
کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم:

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه کاهش دما، برف و باران نیمه شمالی کشور را ساعتهای آینده در برمی‌گیرد، گفت: نیمه شمالی کشور در روزهای آتی ۱۰ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود که این نشان می‌دهد فصل زمستان زودتر از راه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری نایین نا، امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره آخرین وضعیت جوی کشور در سه روز آینده اظهار کرد: سامانه بارشی در ساعات آتی وارد کشور خواهد شد و سواحل خزر و نیمه شمالی را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی موجب کاهش دما، باران و برف در ارتفاعات البرز، شمال غرب و شمال شرق کشور می‌شود و استانهای مرکزی نیز از این سامانه بارشی بهره می‌گیرند.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: عمده بارشها که از امشب آغاز خواهد شد ابتدا در استانهای مازندران، گیلان و گلستان خواهد بود که موجب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود؛ البته بارشها در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال و مرکز کشور به صورت برف خواهد بود.

نقشینه افزود: با توجه به ورود این سامانه بارشی نیمه شمالی کشور و استانهای حاضر در این محدوده دچار کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما می‌شود و سایر نقاط کشور نیز به طور محدودی سردتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه هوای سرد تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور باقی می‌ماند، گفت: افت دما موجب بروز مشکلاتی برای مردم و محصولات کشاورزی خواهد شد بنابراین ساکنان نیمه شمالی کشور باید خود را در روزهای آتی برای زمستانی شدن شهرها و سرمای هوا آماده کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی عنوان کرد: افت دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور به‌طور محسوسی خواهد بود و دمای هوا حتی به زیر صفر هم خواهد رسید.

نقشینه با اشاره به تغییر وضعیت هوا در تهران اظهار کرد: تهران نیز در روزهای شنبه و یکشنبه دچار بارشهای باران و رگبار خواهد شد و دمای هوای پایتخت نیز تا روز چهارشنبه کاهش محسوسی پیدا می‌کند و حتی روز چهارشنبه شاهد افت دما تا زیر صفر خواهیم بود.

وی درباره رفع آلودگی هوای کلانشهرها به‌ویژه استان تهران نیز گفت: سامانه بارشی که با خود باد و باران را به‌دنبال دارد موجب کاهش آلودگی هوای کلانشهرها و استان تهران خواهد شد و از امشب کیفیت هوا بهبود پیدا می‌کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها