امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25938
تاریخ انتشار: ۳:۰۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
چاپ خبــر
Share
پاسخ مسئولین ورزش و نمایندگان مجلس به مشکلات ورزش استان:

در این جلسه که صحبت های زیادی در رابطه با سیاسی بودن آن مطرح شده بود، پس از صحبت های ابتدایی مجری و چند نفر از ورزشکاران و رؤسای هیئت ها، مسئولین ورزش استان، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس، پاسخگوی مشکلات مطرح شده بودند.

به گزارش پایگاه خبری نایین نا، به نقل از صاحب نیوز، شب گذشته جلسه ای با عنوان نخستین نشست مشترک ورزشکاران و نمایندگان مجلس و شورای شهر با حواشی بسیاری در سرای عطار برگزار شد.

در این جلسه که صحبت های زیادی در رابطه با سیاسی بودن آن مطرح شده بود، پس از صحبت های ابتدایی مجری و چند نفر از ورزشکاران و رؤسای هیئت ها، مسئولین ورزش استان، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس، پاسخگوی مشکلات مطرح شده بودند.

جزینی: من به این جلسه دعوت نشده بودم ولی آمدم/ نیازی به شعار دادن نداریم، باید راهکار بدهیم و عمل کنیم

رسول جزینی که در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اینکه هیچ کدام در عمل خود را خرج ورزش نمی کنیم، گفت: من به این جلسه دعوت نشده بودم ولی به توصیه دوستان و احترام دوستان آمدم.

تنها عضو ورزشی شورای شهر در ادامه افزود: چرا بقیه نمایندگان نباید در این جلسه پاسخگو باشند؟ چرا نباید به ما قول دهند؟ چرا اعضای شورا نباید به ما قول دهند؟ به نظر من کم کاری از مسئولین بوده است و حق ورزشکاران ما بیشتر از این هاست. متاسفانه ما خودمان را به حرف زدن عادت داده ایم درحال که مزیت های ورزش را همه می دانند و نیازی به شعار دادن نداریم. الان وقت عمل است، باید راهکار بدهیم و عمل کنیم.

جزینی افزود: کاری که ما در سیاسیت نتوانسته ایم انجام دهیم را در ورزش انجام داده ایم. رییس جمهور آمریکا هم در المپیک جلوی پرچم ما بلند شده است. ما باید در امر ورزش مطالبه گری کنیم و خواسته هایمان را مرتب تکرار کنیم و حقمان را بگیریم.

سلطان‌حسینی: نباید نداری ها و کاستی ها را تکرار کنیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن تشکر از حضور نمایندگان شهر و مدعووین برای بررسی مشکلات ورزش، اظهار داشت: ما اگر بخواهیم وضعیت موجود دولت را تشریح کنیم، باید نداری ها و کاستی ها را تکرار کنیم و ناامید شویم ولی باید ببینیم چه کاری را می توان برای توسعه ورزش استام انجام داد. زمانی که اداره کل را تحویل گرفتیم حساب های اداره کل بسته بود و چیزی در حدود بیست میلیارد تومان احکام اجرایی روی حساب های اداره کل بود و احکام چیزی در حدود ۱۹۶ میلیارد تومان هم یک مرحله رای گرفته بود و مرحله تجدید نظر قرار بود برگزار شود.

سلطان حسینی افزود: همه بودجه های پرسنلی دولت به اداره کل حدود ۱۰ میلیارد تومان در سال است و با توجه به این بدهی و این بودجه ما توانسته ایم رتبه ورزش استان در کشور را که در بین ۸ استان هفتم بود بر اساس آمار اداره عملکرد وزارت ورزش و جوانان با یک فاصله بسیاری نسبت به بقیه به جایگاه اول برسانیم.

وی راجع به دلیل عدم قبولی میزبانی مسابقات بین المللی کشتی گفت: فدراسیون برای برگزاری این مسابقات نزدیک به ۲ میلیارد تومان از ما اعتبار خواست و گفتنی است ما امروزه در روستاهای اصفهان هزینه تشک انداختن را نداریم و ما در جواب فدراسیون گفتیم امکانات اصفهان را برای اینکار بسیج می کنیم ولی درخواست ۲ میلیارد تومان داشتند که اگر ما این مبلغ را داشتیم خرج همین اطراف اصفهان می کردیم.

مدیرکل ورزش استان ضمن اشاره به مقایسه کمک اصفهان و دیگر استان ها به ورزشکاران المپیکی، گفت: ما برای ورزشکار المپیکی استانمان نزدیک به ۱۵۰ سکه از ذوب آهن، یک منزل مسکونی از شهرداری و شورای شهر، تعدادی سکه از طرف اداره کل و کمک هایی از طرف اتاق بازرگانی و زورخانه علی ابن ابی طالب تدارک دیدیم و واقعا ارزش کار این قهرمانان فراتر از اینهاست.

تاج الدین: اگر به جامعه ورزش کمک کنیم، به کل جامعه کمک کرده ایم

ناهید تاج‌الدین شب گذشته در نخستین نشست مشترک ورزشکاران و نمایندگان مجلس و شورای شهر اصفهان اظهار کرد: ما در این جایگاه قرار گرفته ایم که مشکلات عرصه های مختلف به ما منتقل شود و بتوانیم در راستای حل این مشکلات قدم برداریم به ویژه در عرصه ورزش که خدمت به ورزشکاران نه تنها به جسم مردم بلکه به روح و روان مردم هم کمک می کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل اشتغال در جامعه، گفت: با ورود به مباحث ورزشی و تغییر نگاهمان نسبت به مقوله ورزش می توانیم این مشکل را تعدیل کنیم. همچنین می توانیم به وسیله ورزش بسیاری از معضلات اجتماعی را برطرف کنیم.

وی با اشاره به بالارفتن آمار سکته قلبی، یکی از دلایل اصلی آنرا کم تحرکی بیان کرد و افزود: اگر بتوانیم به جامعه ورزش خدمت کنیم در واقع به کل جامعه خدمت کرده ایم.

تاج‌الدین در رابطه با مشکلاتی که راجع به بحث قانون گذاری بیان شد، تصریح کرد: ما قطعا در این موارد ورود خواهیم کرد و سعی می کنیم با نظارت و ارتباط مداوم با نمایندگان ورزش این مشکلات را برطرف کنیم.

وی افزود: وقتی اصفهان را با توجه به پتانسیل فراوان آن در بخش ورزش با سایر استان‌ها مقایسه کنیم در می‌یابیم که با نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم و می طلبد که با قدرت مدیریت و تعامل صحیح، این مشکل را برطرف کنیم.

این نماینده مجلس، مردم اصفهان را مردمی دانا و سازگار برشمرد و افزود: مردم از ما انتظار معجزه ندارند ولی انتظار دارند که در راستای حل مشکلات آنها قدم برداریم.

تاج الدین درخواست کرد که این جلسات تداوم داشته باشد و ورزشکاران، مشکلات ورزش را به همراه راه حل‌های پیشنهادی ارائه کنند تا بتوانیم در راستای برطرف کردن آنها تلاش کنیم، خوشبختانه وزیر جدید ورزرش و جوانان اهل اصفهان است و امیدواریم توجه ویژه‌ای به اصفهان داشته باشند.

عابدی: ورزش باید پتانسیل خودکفایی داشته باشد

حیدرعلی عابدی صحبت هایش در نشست مشترک ورزشکاران و نمایندگان مجلس و شورای شهر را با یک شعر آغاز کرد و ورزشکاران را هدایتگر و پرچمدار سلامتی جامعه عنوان کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نقش تحرک و ورزش را در سلامت جامعه پررنگ دانست و افزود: طبق آمارها بیش از ۵۰ درصد مردان و ۷۰ درصد از بانوان ایرانی، اضافه وزن دارند.

وی افزود: جامعه سالم، جامعه ای است که تحرکات ورزشی داشته باشد و نگاه ما به ورزش بیشتر از زاویه سلامتی جامعه است و خوشبختانه دیدگاهی که در مجلس وجود دارد، دیدگاه مثبتی است و  خبر خوشی که امشب دارم این است که در کمیسیون تلفیق، بودجه قابل توجهی برای ورزش پیش بینی کرده ایم.
این رقم  ۰/۲۷ % نه درصد عوارض ارزش افزوده است که اگر در صحن مجلس رای بیاورد مبلغی در حدود ۱۲۰۰ میلیار تومان می شود و کمک خوبی به ورزش کشور می شود.

عابدی در ادامه افزود: ورزش باید پتانسیل خودکفایی داشته باشد و نگاه به ورزش به عنوان یک حرفه خودکفا، می تواند خیلی از مشکلات کشور و جامعه را حل کند و ما باید دنبال راهکار باشیم تا مجامع ورزشی در آینده بتواند به دیگر قسمت ها کمک کند.

ف.محمدی در تاریخ ۱۳ام ، مهر ۱۳۹۶:

اصلا به ورزش بانوان در شهرستان توجه نمیشه.فقط ی مسابقه والیبال انجام شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها