امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 24136
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
چاپ خبــر
Share
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان داد

نظرسنجی جدیدی که به تازگی در آمریکا منتشر شد نشان می‌دهد که محبوبیت هیلاری کلینتون به طور بی سابقه‌ای کاهش یافته است و این بدان معناست که شهروندان آمریکایی از وی هم به اندازه “دونالد ترامب” بیزارند.

به گزارش پایگاه خبری نایین نا، طبق نظرسنجی‌های “واشنگتن پست” و “ای بی سی نیوز”؛ ۴۱ درصد رای دهندگان آمریکایی هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری را کاندیدایی محبوب توصیف کرده و در مقابل ۵۶ درصد از رای دهندگان کلینتون را منفور دانسته‌اند.

اما آمار دونالد ترامپ رقیب هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اینهم بدتر است به گونه‌ای که تنها ۳۵ درصد از رای دهندگان وی را کاندیدایی محبوب خوانده و در عین حال ۶۳ درصد نیز ترامپ را کاندیدایی منفور تلقی کرده‌اند.

با این حال کلینتون در مجموع نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است در نوامبر ۲۰۱۶ (آبان امسال) برگزار شود، همچنان پیشرو است.

کلینتون و ترامب منفورترین نامزدهای انتخابات در میان مردم در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند. قبل از این دو، جرج دبلیو بوش در انتخابات ۱۹۹۲ ریاست جمهوری آمریکا طبق نظر ۵۳ درصد از پرسش شوندگان، منفورترین نامزد در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.

به گزارش العالم، محبوبیت کلینتون برای مدت کوتاهی افزایش یافته و به ۴۸ درصد رسیده بود، اما افشای ایمیل‌های وی در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا و نیز افشای روابط وی با “مؤسسه کلینتون” که ترامپ آن را پیوسته به فساد متهم می‌کند، تأثیر معکوسی بر روند افزایش محبوبیت وی داشت.

البته طبق میانگین نظرسنجی‌هایی که مؤسسه “ریل کلیر پولتیکس” تهیه کرده است، ۶۸ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون با برخورداری از محبوبیت ۴۲ درصدی و با ۵ درصد بیشتر از رقیب جمهوریخواهش، همچنان پیشتاز است.

 

تسنیم

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها