امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 23448
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
چاپ خبــر
Share

عباسعلی پور بافرانی نماینده مردم نایین وخور به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن پیامی را منتشر نمود.

به گزارش پایگاه خبری نایین نا، عباسعلی پور بافرانی نماینده مردم نایین وخور به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن پیامی به شرح زیر را منتشر نمود.

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از تحمل سالهاى اسارت خود در اردوگاههاى عراق، پاى به میهن اسلامى گذاشتند و به آغوش خانواده‏هاى خود بازگشتند.
اسراى سرافراز ایرانى از چند نقطه مرزى با تشریفات وارد کشور شدند و نخستین واکنش آنان، بوسه بر خاک ایران و ریختن اشک شوق بود. زیارت مرقد مطهر حضرت امام خمینى(ره) و هم‏چنین بیعت با جانشین خلف وى حضرت آیت‏الل، مقام معظم رهبرى بود که ایشان درباره آزادگان چنین فرمودند: «یکى از چیزهایى که شما را، دلهایتان را زنده نگه مى‏داشت، پر امید نگه مى‏داشت، یاد آن چهره و روحیه پرصلابت امام عزیزمان بود. آن ‏بزرگوار هم خیلى به یاد اسرا بودند.»
فرزندان میهن به عشق دیدار پیر جماران، روزهاى سخت هجران را به امید وصال سپرى مى‏کردند و هردم به این امید، روزها را لحظه‏شمارى مى‏کردند. آنان در گوشه زندان‏هاى تاریک و وحشتناک دشمن، با پدر پیر خود درددل مى‏کردند و آن پیر فرزانه با عشق پدرى به آنان پاسخ مى‏داد: «فرزند بسیار عزیزم! از نامه دل‏سوزانه شما بسیار متأثر گردیدم. من ناراحتى شما عزیزان در بند را احساس مى‏کنم، شما هم ناراحتى پدرتان را که فرزندان عزیزش دور از وطن هستند، احساس کنید. عزیزان من! سیّد و مولاى همه ما حضرت موسى‏بن جعفر بیش از همه شماها و ماها در رنج و گوشه زندان به‏سر بردند. براى اسلام عزیزش صبر کنید. خداوند فرج را ان‏شاءاللّه نزدیک مى‏نماید و پدر پیر شما را با دیدن شما شاد مى‏فرماید. به همه عزیزان در بند اسلام سلام مرا برسانید. من از دعاى خیر فراموشتان نمى‏کنم. خداحافظ شما باشد.»
آزادگان، گنجینه‏هاى ارزشمندى هستند که در درون آنان فرهنگ انسان‏ ساز دوران اسارت نهفته است.
سالروز ورود ازادگان سرافراز را به همه ازادگان عزیزو اسطوره های مقاومت و خانواده هایشان به ویژه عزیزان ازاده شهرستان های نایین و خور وبیابانک تبریک عرض می نمایم/عباسعلی پور بافرانی نماینده مردم نایین وخور به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها